Czy Pismo Święte uczy o Trójcy

Czy Pan Jezus istniał zanim pojawił się na Ziemi?

Część antytrynitarzy jest zdania, że Pan Jezus nie istniał w niebie zanim pojawił się na Ziemi, ale druga część uznaje jego przedludzki byt w niebie.

Takie grupy chrześcijańskie jak: Unitarianie, Chrystadelfianie jak również duża część Braci Polskich  odrzuca preegzystencję Jezusa. Natomiast Badacze Pisma Świętego, Świadkowie Jehowy czy Adwentyści Dnia Sobotniego, uznają, że Jezus żył zanim pojawił się na ziemi jako człowiek. Są również zbory antytrynitarne, gdzie pozostawiono dowolność w interpretacji tego czy Jezus żył czy nie żył przed przyjściem na Ziemię jak np. Zbory Boże. Pokazuje to, że temat jest dyskusyjny.

Przedstawiane argumenty przez obie strony są interesujące, ale warto osobiście zbadać z Biblią w ręku wszelkie za i przeciw, gdyż to Pismo Święte powinno wyznaczać nam drogę.

Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą opinią na ten temat , choć szanujemy osoby wyrażające w tym temacie przeciwne  poglądy. Temat jest trudny, i zarówno jedna jak również druga strona ma swoje racje. Ocenę pozostawiamy jednak czytelnikom.

Temat preegzystencji Pana Jezusa omawiamy szczegółowo we wpisie na blogu w tytule „Czy Jezus istniał przed przyjściem na ziemię?

Będziemy wdzięczni za Twoje spostrzeżenia w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *