Czy Pismo Święte uczy o Trójcy?

Czy w Biblii są wersety popierające Trójcę?

Często trynitarze posługują się wybranymi wersetami z Pisma Świętego mającymi dowodzić, że biblijny Bóg jest „Trójcą Świętą”, czyli Bogiem składającym się z trzech osób.

Z drugiej strony, kiedy natrafiają w Biblii na wersety całkowicie zaprzeczające tej teorii, które wręcz wykluczają ją, starają się doszukać jakiegoś wytłumaczenia często brnąc w filozofię, przed którą Pismo Święte wyraźnie przestrzega słowami z listu do Kolosan 2:4 (BT):

      „Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie

Nasz blog postawił sobie za cel omówienie wersetów rzekomo potwierdzających istnienie Boga w Trójcy, jak również przedstawienie tych wersetów, które tej teorii wyraźnie zaprzeczają. Jeżeli masz jakieś argumenty „za” lub „przeciw” zapraszamy do komentowania omówionych na blogu wersetów i podzielenia się swoimi przemyśleniami.

Na stronie www.blog.antytrynitarianie.pl znajdziesz między innymi odpowiedzi na poniższe pytania:

Na blogu omówiono  szereg wersetów za jak również przeciwko tzw. „Trójcy Świętej”. Można skorzystać ze spisu treści i wyszukać interesujący nas  temat:

zob. Spis wszystkich poruszonych na blogu tematów

Inne tematy biblijne:

Poniżej zestawienie ważniejszych wersetów rzekomo popierających jak również przeczących „Trójcy Świętej”.

Wszystkich artykułów na stronie tej stronie jak również stronie bloga jest pond 150. Staraliśmy się omówić wszystkie znane nam zagadnienia w temacie „Trójcy Świętej”.

Jeżeli nie znalazłeś wyjaśnienia interesującego Cię wersetu napisz śmiało na adres: admin@antytrynitarianie.pl

Życzymy miłej lektury w poszukiwaniu biblijnej prawdy.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Od najnowszych
Od najstarszych
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Myślę, że warto było by tutaj do strony lewej okna popierającej Trójcę dodać i omówić szerzej w artykule również bardzo często padający werset z Jana 10: 33. Pozdrawiam.